Повратнички гол Лаказета – све у сенци ужасног старта голмана Лиона

Фудбалери Лиона славили су против Ајачија резултатом 2:1 у првој утакмици француског шампионата.

Отварање Лиге 1 остали је у сецни старта португалског голмана домаће екипе Ентонија Лопеса који је у 26. минуту истрчао и крајње неопрезно стартовао над противничким играчем који је остао на земљи.

Лион је у том тренутку водио 2:0 и за овим није било потребе, а Лопес је од готово добијеног меча направио проблем својим саиграчима да до краја сачувају предност.

Они су напослетку то урадили, а до исте су је довели појачање из Шахтјора Тете и повратник у редове француског тима Александр Лаказет из пенала. Доскорашњи играч Арсенала је и одложио лопту за Бразилца код првог гола.

До краја је Мангани у 31. минуту смањио на 2:1 са беле тачке, а био је то коначан резултат меча.

Обе екипе утакмицу су завршиле се по 10 фудбалера на терену јер је два жута картона у првом полувремену добио нападач гостију Ромејн Хамума.