Португалски „блицкриг“ превише за Србију (ВИДЕО)

Футсалери Србије поражени су од Португалије 4:3 у оквиру осмине финала Светског првенства.

Били су бољи Португалци у првом полувремену, али Србија је пружила жесток отпор. Ипак, након мајсторије Рикардиња у 14. минуту Португал стиже до предности.

Коељо је проиграо понајбољег играча на свету који је лопту спровео петом у мрежу. Могли су одмах да дуплирају предност Португалци, али се пречка гола Аксентијевића испречила.

Ипак, што није уследило тад јесте непуна два минута од гола Рикардиња. Асистент код првог гола и фудбалер Барселоне Андре Коељо је овога пута био главни протагониста који је крунисао лепу акцију своје екипе.

Имала је Србија своје прилике. Покушавали су Лазаревић и Коцић, али би се некако увек испречио Бебе.

Пауза је пријала нашој селекцији која је друго полувреме отворила ставивом након шута Лазаревића.

Више среће је имао у наставку вероватно и најбољи играч српског националног тима. Прошао је брзоноги Лазаревић по страни, а затим закуцао лопту у мрежу Бебеа.

Видело се да су Португалци уздрмани, а Србија је имала још неколико прилика. Најбољу је пропустио Томић који се ослободио противника на маестрални начин, али је завршница изостала.

Његов промашај је поправио Јован Лазаревић само пет минута од првог гола. Некадашњи члан Економца донео је Србији поравнање 12 минута пре краја меча.

Донекле је опао ниво игре Србије након изједначења. Нису имали снаге наши футсалери да крену и на тај одлучујући, трећи гол.

Са друге стране чувао их је Аксентијевић и, у малој мери, срећа. Стога је меч отишао у продужетке.

Португалци су извели лопту почетни ударац у додатних пет минута, а непријатности за Србију су убрзо наступиле.

Томић је током грађења незгодно закачио противничког играча, а судија је разматрао шта да ради док се Португалац ваљао по земљи. Ипак, судија се одлучио да не предузме мере, а Ерик је убрузо устао.

Међутим, то није спасло Србију од онога што је уследило. Најпре се Варела извукао и добрим ударцем матирао Аксентијевића за 3:2. Српски футсалери су очигледно пољуљани овим голом, те је уследио још један убрзо након тог.

Ерик је захватио лопту из корнера, а она се од Радовановића одбила у гол Србије за вођство Португалије 4:2.

То је уједно био и коначни резултат након првог продужетка.

Имала је Србија своје прилике у другом продужетку. Најпре је шут Лазаревића изблокиран из изгледне позиције, а потом Рајчевић не користи створен вишак.

Можда је требало Србија да добије и пенал или два. Ипак, у оба случаја је пресуђено да је лопта напуцала у руку Португалце. Оно што јесте добила је црвени картон за Аксентијевића.

На 40 секунди до краја Ракић је голом донео наду Србији да може до изједначења. Имала је Србија и неколико шутева за изједначење, али до њега није стигла.

Португалија ће у четвртфиналу играти са Шпанијом која је савладала Чешку резултатом 5:2.