Почетна > Спорт > Остали спортови
Остали спортови

Португал одбранио титулу у футсалу

Футсалери Португала одбранили су титулу првака Европе освојену пре четири године.

У финалу у Амстердаму савладали су Русије резултатом 4:2, а до титуле су стигли још једним преокретом, на слилчан начин као у полуфуиналу са Шпанијом коју су победили са 3:2.

Руси су, баш као и „фурија“ пре два дана, стекли два гола предности, а онда су Португлаци жестоко узвратили.

Јунак у тријумфу био је Андре Коељо, асистирао је, а Томас Пако у последњем минуту првог дела смањо на 2:1.

Головима у наставку у 27. и 32. минуту Коељо је наговестио ко ће бити најбоља селекције на „Старом континенту“.

У последњим моментима меча када су Руси кренули на све или ништа, Варела је поставио коначних 4:2.

Бољу игру Русије на почетку меча головима су крунисали Соколов и Атоншкин, међутим, то није било довољно да по други пут постану најбољи тим на првенству Европе.

У борби за бронзану медаљу, Шпанија је била боља од Украјине резултатом 4:1.