Португал без пораза, Шпанија јури Роналда и другове

Фудбалска репрезентација Португалије победила је Чешку Републику 2:0 у утакмици трећег кола Лиге А Лиге нација. Португалци су након три сусрета без пораза и главни фаворити да заврше на првој позицији.

Шампиони Европе из 2016. оправдали су улогу фаворита у Лисабону и у првом полувремену решили питање победника.

Стрелци су били Жоао Кансело и Гонсало Гедеш, а код оба гола асистент је био Бернардо Силва.

Португал је сада први у групи 2 са седам бодова, два више од селекције Шпаније, која је минималним резултатом (1:0) тријумфовала на гостовању код Швајцарске.

Стрелац победоносног поготка за „црвену фурију“ био је Пабло Сарабија у 13. минуту.

Чеси имају четири бода и дишу за вратом Шпанцима, док су Швајцарци закуцани за дно табеле без икаквог учинка.

У Лиги Ц убедљиву победу остварила је Грчка над Кипром (3:0), баш као и Грузија над Северном Македонијом, док је косовска селекција била боља од Северне Ирске резултатом 3:2. Дуел Гибралтара и Бугарске завршен је без победника – 1:1.

У јединој утакмици Лиге Д Естонија је у финишу дошла до тријумфа на Малти са 2:1.