Почетна > Србија
Србија

Порфирије на састанку са Путином

Патријарх српски Порфирије током данашњег сусрета с руским председником Владимиром Путином у Москви изразио је захваланост на ставу Русије када је реч о АП КиМ, Републици Српској и Црној Гори, истичући да ”не зна шта би било са Косовом и Метохијом да није било подршке Русије и Кине”.
Фото: ЕПА ЕФЕ

Како је објављено на сајту Руске православне цркве, Порфирије је истакао да позиција Србије, кад је реч о АП КиМ и Републици Српској, зависи и од позиције Русије на глобалном нивоу, преноси Танјуг.

”Молимо вас да останете при том ставу и учините све што можете. Јер, без обзира на политику, без обзира на људе, без обзира на вести које имамо, без Косова, могу рећи, и без Републике Српске, српски народ нема перспективе”, нагласио је патријарх Порфирије.

Он је навео да је у Србији у току ”обојена револуција” и изразио наду да ће ”земља превазићи то искушење”.

“Ми знамо и осећамо да силе Запада желе да разбију идентитет српског народа и културе”, оценио је Порфирије.

Током састанка са Порфиријем, руски председник Владимир Путин оценио је да су, како је рекао, савезнички односи између Русије и Србије најтоплији и најближи.

Путин је навео да очекује да председник Србије Александар Вучић посети Москву 9. маја и присуствује прослави 80. годишњице победе у Великом отаџбинском рату.

Путин је током састанка, којем је присуствовао и патријарх московски и све Русије Кирил, рекао да је Русија свесна тешке ситуације на Балкану.

“Знамо да ситуација на Балкану није једноставна. И знамо за ваше напоре да ојачате позицију Србије”, рекао је Путин.

 

Вучић: Смрћу папе Фрање свет је изгубио духовног вођу који је ширио љубав и мир

 

Преузмите андроид апликацију.