Порази Мајамија и Чикага на свом терену, Јовић и Вучевић солидни

Кошаркаши Мајамија поражени су од Минесоте са 121:111 на Флориди, а Њу Орлеанс је на гостовању надиграо Чикаго са 129:125 у предсезонским мечевима НБА лиге. Иако није имао велику минутажу у игри, српски интернационалац Никола Јовић је имао солидан учинак на мечу.

У дуелу са Мајамијем гости из Минеаполиса су имали предност током целог меча и славили победу без много неизвесности.

Тим је у ефикасности предводио Ентони Едвардс са 24 поена и по три скока и асистенције.

У тиму домаћина истакао се Бем Адебајо са 22 поена, а Никола Јовић је за нешто више од пет минута игре постигао пет поена, уз шут из игре два од три, и имао једну асистенцију.

И чикаго је на свом терену претрпео пораз од Њу Орлеанса упркос одличној игри Николе Вучевића који је остварио двоструки двоцифрен учинак са15 поена и 11 скокова.

Де Розан је био најефикаснији код Чикага са 21 поеном, а исти учинак за тим из Луизијане имао је Девонте Грем.

У осталим мечевима Јусуф Нуркић је постигао 12 поена у поразу Портланда од Јуте са 118:101, Њујорк Никси су победили Детроит са 117:96, а Бојан Богдановић је за госте уписао 11 поена и четири скока.