Пораз Србије на старту Лиге нација

Фудбалери Србије доживели су пораз на отварању учешча у Лиги нација против Норвешке резултатом 0:1.

Тиме се скандинавска селекција осветила за пораз у Ослу 2020. године, а једини гол на мечу постигао је нови играч Манчестер ситија Ерлинг Халанд у 27. минуту игре.

Прелепа акција почела је проигравањем Педерсена који је послао лопту на петерац где је сам био Халанд и није имао тежак посао да је смести у мрежу за његов 16 погодак на 18 утакмици за репрезентацију.

То га није спречило да нешто више од 10 минута касније затресе мрежу голмана Торина, али је Србија од тог тренутка била бољи противник.

Нарочито у другом полувремену у ком је напросто неверованто да Србија није стигла до гола с обзиром на прилике у којима су се нашли њени фудбалери.

Можда ће Пиксијева екипа моћи и да се осети оштећеном судијским одлукама, а након неколико спорних одлука када је у питању недосуђених пенала.

Спорни су били најпре фаул Серлота са леђа након чега је и сам нападач Норвешке говором тела одавао утисак да је пенал већ досуђен, као и играње руком које је уследило касније.

У другом мечу ове групе Шведска је резултатом 2:0 савладала Словенију у Љубљани головима Емила Форсберга и Дејана Кулушевског.

Србија наредни меч игра 5.јуна када ће у Београду дочекати Словенију.