Почетна > Нови Сад

Нови Сад Остали спортови

Пораз одбојкаша Војводине у дербију

Одбојкаши Војводине НС семе забележили су пораз од Црвене звезде у другом колу Суперлиге, после слабе партије на Бањици.

Новосађани су врло лоше отворили меч, није било потребног нивоа ни у једном елементу игре.

Физичко и емотивно пражњење након освојеног Суперкупа дефинитивно је утицало на слабије издање, али то свакако није било оправдање за такав приступ дербију против одличне екипе Црвене звезде.

С друге стране, домаћин је све пропусте гостију максимално користио, имао је расположеног Мељанаца, али су га и остали саиграчи у стопу пратили.

На половини првог сета на место дизача ушао је уместо Вилимановића Лука Чубрило, што је донекле променило ритам пулена тренера Слободана Бошкана и приближило Војводину активном резултату, али је било недовољно за преокрет.

Иако је Звезда у наставку такође боље почела, новосадски тим полако се будио, измене на пријему донеле су мирноћу, бољу организацију, али и игру у пољу, па су се расположеном Парапунову придружили у ефикасности и Немања и Лука Чубрило, Симић, Мигел, Бајандић.

Код вођства домаћина од 21:18, акцијом Мигела стигла је Војводина на два поена заостатка, а после блока и добрих сервиса Немање Чубрила, те кувања Луке Чубрила, окренула је гостујућа екипа на 23:21.

Није у тим моментима екипа коју предводи капитен Стеван Симић искористила изгледне шансе, па се ушло у маратонску завршницу, у којој је домаћин искористио грешке ривала и повео у овом мечу 2:0.

Прокоцкала је Војводина вођство у трећем сету и прилику да продужи овај сусрет, те забележила можда и неочекивани пораз у дербију другог кола.

Црвена звезда – Војводина НС семе 3:0 (25:21, 30:28, 28:26)