Пораз Денвера упркос сјајном Јокићу

Српски центар Никола Јокић наставио је серију сјајних игара и на гостоваљу Минесоте али није успео да сачува свој тим од пораза.

Гости су надиграли Денвер са 136:130 иако је Сомборац опет био најефикаснији играч меча и на корак од новог троструког двоцифреног учинка.

Српски ас је одиграо још једну изузетну утакмицу и постигао 38 поена уз 19 скокова и 8 поена предводећи свој тим али је то ипак било недовољно да дођу до победе на свом терену.

Минесота је одлично ушла у неизвестан меч пун обрта и добила прву четвртину, да би домаћини у наставку начинили обрт и дошли до двоцифрене предности у средини друге, али гости нису посустајали па су успели да анулирају ту предност и на полувреме оду са предношћу са почетка меча.

У наставку Денвер опет појачава темпо и успева да смањи разлику али Минесота није дозволила ништа више од тога и узвраћа у финишу меча за коначну победу.

Јокићу су добро асистирали Гордон и Морис са 24 и 23 постигнута поена али је МИнесота све то успешно надиграла.

Победнички тим су предводили Карл Ентони Таунс са 32, а Данђело Расел је убацио 24 поена.

Денверу је ово био 32. пораз у сезони, док је Минесота остварила 44. победу и сада има две победе мањка у односу на вечерашњег противника.

Poslednji MVP presek: Jokić na čelu, Grk prestigao Embida