Пољска је затражила састанак Савета безбедности УН након што су руски дронови прекршили ваздушни простор те земље, саопштила је данас јужнокорејска мисија при УН, која председава овог месеца.

Састанак би могао да буде одржан сутра, рекао је дипломатски извор за ТАСС.
Пољска је у среду пријавила најмање 19 неовлашчених упада руских дронова, од којих је неколико уништено, саопштивши да су беспилотне летелице ушле у земљу из Белорусије.
До сада су пријављена три оборена дрона, а због инцидента је део ваздушног простора Пољске, укључујући подручје изнад варшавског аеродрома “Шопен”, привремено затворен.
На захтев Пољске, НАТО је позвао Члан 4 Северноатлантског споразума како би започео консултације међу државама чланицама Алијансе у вези са кршењем пољског ваздушног простора дроновима.
Према подацима руског Министарства одбране, руске оружане снаге су током ноћи напале украјинске војне и индустријске објекте у западној Украјини, а нису планирани напади на циљеве у Пољској.
Русија тврди да домет дронова који су прешли границу са Пољском не прелази 700 километара, а руско Министарство одбране је саопштило да је спремно да се консултује са Пољском по овом питању, наводи руска агенција.
Стармер и Херцог се сукобили током “тешког” састанка у Даунинг стриту
Преузмите андроид апликацију.




