Пољска повела, па примила шест голова од Белгије

Фудбалери Белгије савладали су као домаћини селекцију Пољске са убедљивих 6:1 у мечу другог кола Лиге нација.

Веома занимљиво је било на мечу у Бриселу, а домаћин је до више него убедљивог тријумфа дошао након преокрета.

Левандовски је довео Пољаке у вођство у 28. минуту, али је до краја првог дела утакмице домаћин изједначио.

Играо се 42. минут када је Вицел поравнао на 1:1.

Ретко ко је могао да очекује да ће у другом делу утакмице бити виђено још пет погодака, свих пет у мрежи Пољске.

У 60. минуту је Де Брујне донео преокрет Белгији.

Тросард је са два гола, први у 73, а други у 80. минуту повисио на 4:1.

Потом је погодио и Дендонкер у 83, да би Опанда у надокнади времена поставио коначних 6:1.

У другом мечу Групе 4, Лиге А, Холандија је савладала Велс са 2:1 у гостима.

„Орање“ је тако након две одигране утакмице уписало исто толико победа и предводи групу са шест бодова, Белгија и Пољска имају по три, а Велс није уписао бодове за сада.

У мечевима Лиге Б, победе су уписале Украјина и Шкотска.

Голом Циганкова у 47. минуту, Украјина је славила на гостовању код Ирске, док је Шкотска као домаћин била боља од Јерменије са 2:0.

Стрелци за домаћина били су Ралстон и Меккена у првом полувремену.