Пољска изгубила од Аргентине, обе селекције се пласирале у осмину финала

Фудбалске репрезентације Аргентине и Пољске пласирале су се у осмину финала Мундијала, након што је Аргентина победила Пољску 2:0, док је Мексико победио Саудијску Арабију резултатом 2:1.
пољска

Пољска се пласирала у осмину финала Мундијала захваљујући бољој гол разлици од селекције Мексика.

Аргентинци су до победе дошли головима Алексиса Мек Алистера у 46. минуту и Хулијана Алвареза у 67. минуту.

Мексико је забележио тријумф головима Хенрија Мартина у 47. минуту и Луиса Чавеза у 52. минуту, док је за Саудијску Арабију прецизан био Салем Ал Давсари у 95. минуту.

Аргентина је завршила као прва у групи са шест бодова, Пољска је друга са четири бода, толико има и Мексико на трећој позицији, док је последња Саудијска Арабија са три освојена бода.

Аргентинци ће у осмини финала играти са Аустралијом 3. децембра, док Пољску очекује утакмица са Француском 4. децембра.