Покушевски сјајан, Оклахома испустила победу (ВИДЕО)

Од српских кошаркаша који се не презивају Јокић, у протеклој ноћи је најбољу партију пружио Алексеј Покушевски, чија Оклахома је поражена од Шарлота резултатом 134:116.

Тандер је у првој четвртини убацио чак 41 поен и имао 12 поена предности, али је тај вишак нестао већ до полувремена и Шарлот је у наставку преокренуо.

Покушевски је на паркету провео 27 минута и за то време постигао 17 поена (6/11 из игре, 2/5 тројке), имао по пет скокова и асистенција, али и шест изгубљених лопти.

Најбољи у његовом тиму очекивано је био Шај Гилџус-Александер са 32 поена и осам ухваћених лопти, док је на другој страни Тери Розир предводио Хорнетсе са 30 поена, три више од Мајлса Бриџиса.

Шарлот има шансе за плеј-оф и тренутно је десети на Истоку (34-35), док је Оклахома претпоследња на Западу са 20 победа и 48 пораза.

Lice grada: Aleksej Pokuševski – NBA košarkaš (VIDEO)