Покушевски наставио дoбру серију и у победи над Сан Антониом

Кошаркаши Оклахоме надиграли су Сан Антонио са 118:112 на гостовању у припремној утакмици НБА лиге, а српски интернационалац Алексеј Покушевски је наставио серију добрих игара. И у другој синоћној утакмици славио је гостујући тим Мемфиса над Детроитом са 126:111.

Алексеј Покушевски је наставио серију успешних игара и у победи над Сан Антониом дао драгоцен допринос свом тиму и за 18 минута игре убацио 8 поена уз 6 скокова и по једну асистенцију и блокаду.

У серији припремних утакмица Покушевски је имао добар учинак и све упућује да ће се у новој сезони наћи у сталном саставу тима.

Покушевски је у првој НБА сезони одиграо 45 мечева и на 28 био стартер уз просечно 24,5 минута игре и просечно постизао 8,2 поена уз 4,7 скокова и 2,2 асистенције.

У другој сезони је имао мању минутажу али је играо на 61 мечу. На крају је на просечно одиграних 20,2 минута постизао по 7,6 поена уз 5,2 скока и 2,1 асистенцију по мечу.

У синоћном мечу најефикаснији у победничком тиму био је Џејлен Вилијамс са 21 постигнутим поеном, док је са друге стране млади Џошуа Примо био најефикаснији играч меча са 23 поена али им је то била слаба утеха у поразу.

Мемфис је такође на гостовању убедљиво надиграо Детроит са 126:111 предвођен сјајном игром Џа Моранта који је убацио 31 поен за 25 минута на паркету, уз осам скокова и четири асистенције.

Гризлији су до прве двоцифрене предности стигли још у финишу прве четвртине, а потом су је уз неколико мањих падова квалитетно чували све до самог краја меча и коначне победе.