Покушевски надомак првог трипл-дабла у каријери

Српски кошаркаши обележили су ноћ у НБА лиги, а играч Оклахоме Алексеј Покушевски био је близу да у победи свог тима оствари први-трипл дабл у каријери.

Покушевски је био један од седморице играча Тандера са двоцифреним учинком у драматичном тријумфу након продужетака, резултатом 134:131.

Покушевски се нашао у стартној постави Тандера и одиграо више од 41 минута, а своју минутажу и победу умало је крунисао првим трипл-даблом у најјачој лиги на свету.

Дуел је завршио са 11 поена (4/11 из игре, 2/6 тројке), уз осам скокова и 11 асистенција. Недостајале су му само две ухваћене лопте за тај подвиг, уписао је и једну блокаду, али и шест изгубљених лопти.

Оклахома је успела да надокнади двоцифрени минус у четвртој четвртини, а онда и да ишчупа тријумф у додатних пет минута.

Чак седморица играча имала су двоцифрен учинак – најефикаснији је био Роби са 30, два више од Вигинса, док је дабл-дабл имао и Маледон (23 поена и 10 скокова).

Код Трејлблејзерса најефикаснији је био Меклемор са 28 поена, али су много више урадили Јубенкс са 27 поена и 14 ухваћених лопти, односно Вилијамс, који је стао на 25 поена и 12 успешних додавања.

Био је ово дуел две отписане екипе – Тандер је претпоследњи на Западу са 22 победе и 53 пораза, док је Портланд два места изнад са скором 27-48.

Jokić piše istoriju, skuplja tripl-dablove i nosi Denver ka plej-ofu (VIDEO)