Победа Денвера у Чикагу, Јокић искључен пред крај првог полувремена

У НБА шампионату кошаркаши Денвера победили су у гостима Чикаго са 114:106, а српски центар Никола Јокић искључен је већ крајем првог полувремена због приговора судијама.

Јокић се жалио да га је имењак Вучевић фаулирао под кошем Чикага и приликом повратка у одбрану добацио је нешто судијама. Прошао је готово цео напад Булса док се није чуо судијски звуждук и одлука да српски кошаркаш буде искључен.

Јокићу је на терену провео само 16 минута и меч је завршио са четири поена, девет скокова и шест асистенција. У екипи Денвера, који је опет играо без Џамала Мареја, Реџи Џексон био је најефикаснији са 25 поена, Мајкл Портер Џуниор је постигао 17, а руки Џулијан Стротер 16 поена.

Код Чикага Коби Вајт је дао 27 кошева, а Никола Вучевић је одиграо одличан меча са 26 поена и 16 скокова.

Денвер је четврти на Западу са скором 16-9, док Чикаго има девет победа и 16 пораза.