Почетна > Бизнис
Бизнис

Плаћање картицама постаје навика купаца

Плаћање картицама није резервисано само за продавнице, бутике, ресторане, оне могу да се користе и за куповину на улици, па чак и код уличних цвећара.
Фото: Unsplash/emkal

Пример за то је комби-књижара у Косовској где се продају половни уџбеници. На возилу стоји натпис: „Примамо платне картице.” Ово је једини, од десетак возила у тој улици, који омогућава безготовинско плаћање.

За куповину књига, како је објаснио продавац, могу да се користе све картице, али не постоји могућност плаћања на рате.

„Одавно смо увели апарате, људи нормално долазе и плаћају као у било којој продавници, знамо да смо једини, то нико овде не ради, али ето, има и оних који су пријављени и плаћају порез“ казао је продавац.

У већини објеката у центру Београда постоји могућност плаћања „пластичним новцем”. Трафике, које у овом делу града све припадају истом ланцу, од Народне скупштине, преко Теразија до Трга републике, примају картице.

На овом простору су и популарни домаћи и инострани фаст фуд ресторани који редом сви имају апарате за картице, док већина оних које држе мали угоститељи – нема. Такви објекти налазе се на Зеленом венцу и скрајнутијим улицама центра.

Око Кнез Михаилове, где највише обитавају туристи, налазе се познати ланци пекара и они сви, наравно, примају картице.

„Овде је нормално да постоје апарати, ипак је ово део града где су странци на сваком кораку, па шта би они мислили о нама да их немамо. Они углавном користе картице, као и млади, старији од 50 година се уопште нису привикли на то и углавном плаћају новцем, да не кажем да пензионери често дају кованице, што је код младих незамисливо“ казала је радница у једној трафици надомак Теразија.

Novi zamah projekta Beograd na vodi

Преузмите андроид апликацију.