Економски факултет са седиштем у Суботици основан је 18. маја 1960. године, а налази се у саставу универзитета у Новом Саду.
За више од 60 година постојања ове образовне и научне институције, преко 15.000 студената је стекло диплому дипломираног економисте, на основу закона који су важили до ступања на снагу Закона о високом образовању.
Звање дипломираног и мастер економисте, по Закону о високом образовању на овој високошколској иниституцији је стекло више од 10.000 студената.
Економски факултет у Суботици као научно-образовна установа функционише на три локације на којима тренутно активно студира преко 4.000 студената.
Седиште факултета налази се у Суботици, затим на Одељењу факултета у Новом Саду које постоји од 1977. године и на Одељењу факултета у Бујановцу које је почело са радом 2011. године.
Организациону структуру факултета чини шест департмана: аграрна економија и агробизнис, међународна и европска економија и бизнис, финансије и рачуноводство, менаџмент, пословна информатика и квантитативне методе, трговина, маркетинг и логистика.
По последње спроведеној акредитацији, на факултету постоји осам студијских програма на основним и мастер академским студијама, као и три студијска програма на докторским студијама.
Факултет има потписану сарадњу са великим бројем факултета и универзитета у земљи и иностранству.
Досадашњи резултати, у протеклих 60 година рада, са правом сврставају Економски факултет у Суботици у сам врх економских факулета у Србији али и ширем регионалном окружењу.
Мисија Економског факултета Суботица је да припреми универзитетски квалификоване економисте, менаџере и пословне информатичаре за будућу каријеру, који ће својим теоријским и практичним знањем да дају трајан допринос развоју савременог друштва.
У разговору са студентима овог факултета, покушали смо да сазнамо зашто су се одлучили да упишу овај факултет, који су им најтежи испити, омиљени професори и где себе виде након завршетка студија.
Pitali smo studente: Zašto ste upisali Poljoprivredni fakultet? (VIDEO)
Преузмите андроид апликацију.