Почетна > Свет
Свет

Пезешкијан: Амерички народ љут због иницијативе “Израел на првом месту”

Председник Ирана Масуд Пезешкијан коментарисао је данас грађанске протесте “Без краљева” који су се протеклог викенда одржали у Сједињеним Америчким Државама и оценио да они показују да су грађани љути због политике “Израел на првом месту”.
Фото: Танјуг/Jose Carlos Fajardo/Bay Area News Group via AP

Он је у објави на мрежи “Икс” рекао да су грађани САД уморни од “израелских краљева који владају америчком демократијом”, преноси Пресс тв.

Председник иранског парламента Мохамед Бакер Калибаф такође је коментарисао протесте у САД и поручио Американцима “Добродошли на забаву коју смо покренули пре 47 година, без краљева”.

Њујорк тајмс: Неколико стотина америчких командоса стигло на Блиски исток

 

Преузмите андроид апликацију.