Актуелно Нови Сад Фудбал

Петровић срушио Нови Пазар за Вошин трећи тријумф у низу!

Фудбалери Војводине победили су на свом „Карађорђу“ екипу Новог Пазара резултатом 1:0 у 26. колу Моцарт Бет Супер лиге Србије.

Једини погодак за Вошу постигао је Његош Петровић у 85. минуту.

Екипе су наступиле у следећим саставима:

Војводина: Царевић, Бјековић, Црномарковић, Кораћ, Ђорђевић, Петровић, Зукић (од 78. Кембел), Николић (од 65. Савићевић), Ивановић (од 65. Јовановић), Сери (од 90. Милосављевић), Вукановић.

Нови Пазар: Мирковић, Бојат, Фајед, Чермељ, Анан, Сисе, Адешина, Момчиловић (од 88. Исламовић), Сума (од 65. Петковић), Срећковић (од 65. Караклајић), Обрадовић (од 74. Шћеповић).

Први су озбиљније припретили гости и то преко Адешина који је са ивице казненог простора шутирао, али је Царевић био одлично постављен.

Војводина је теже долазила до опасне зоне у првих двадесетак минута, али је домаћи тим потом почео да проналази простор у одбрани ривала и да угрози гол Мирковића.

У 25. минуту након корнера, Ивановић је пробао полумаказицама, голман Пазара је избио лопту у корнер. Потом је у 28. минуту Николић је после уигране комбинације из прекида са неких 20 метара шутирао преко гола. Шансу је имао и Зукић, који је слабије захватио повратни пас Серија, па је лопта завршила поред гола.

Нову прилику и опасан ударац имао је Марко Бјековић који се добро убацио по десној страни и снажно шутирао у спољни део мреже.

У 37. минуту Нови Пазар је био најближи голу када се Обрадовић ослободио Кораћа и из окрета гађао право у одлично постављеног Царевића, што је била и последња шанса у првом полувремену.

Воша је заиграла још конкретније почетком другог дела игре, а у 50. минуту Зукић је пропустио стопостотну шансу, Ђорђевић је центрирао са левог бока, али није добро захватио лопту из непосредне близине.

Нови Пазар је у другом делу имао прву шансу у 62. минуту када је Адешина побегао по десној страни, потом је искоса са 20 метара гађао у Царевића.

Воша је нову шансу имала у 65. минуту, након корнера са леве стране, Вукановић је ухватио волеј, Мирковић је већ био савладан, али је пред голом интервенисао Чермељ. Пет минута касније са дистанце је шутирао и Петровић, сигурно је интервенисао Мирковић. Голман Новог Пазара био је на правом месту када је након корнера главом право у њега гађао Кораћ, а у 73. минуту зауставио је и одличан покушај Јовановића са ивице шеснаестерца.

Након неколико опасних напада Војводине, у 77. минуту Пазарци су узвратили из контре, Адешина је проиграо Шћеповића који је изашао сам на Царевића и шутирао преко гола.

На истеку 80. минута одјекнула је и статива, пошто је Савићевић са скоро 25 метара снажно шутирао, оквир гола сачувао је Мирковића.

Отпор Пазараца Воша је коначно сломила у 85. минуту голом Његоша Петровића. Везиста Воше започео је акцију, проиграо је Кембела на десном боку, овај му у правом тренутку послао пас пред гол, а Петровић рутински погодио даљи угао за 1:0!

Могао је Лазар Јовановић да потврди победу у 88. минуту када је искоса са десне стране пробао да шутира поред Мирковића, који је поново био одличан.

До краја није било промене резултата, па је Војводина тако уписала трећи везани тријумф и то против директног ривала у борби за Европу.

FK Crvena zvezda: Besplatan ulaz za decu do 14 godina protiv Radničkog 1923