Пети тријумф у низу женске фудбалске репрезентације Србије

Фудбалерке Србије наставиле су победносни низ у квалификацијама за Светско првенство. У Спортском центру ФС Србије у Старој Пазови угостили су Израел и славили резултатом 4:0.

Био је то пети узастопни тријумф изабраница Предрага Гроздановића у борби за одлазак на Мундијал.

Србије је кренула офанзивно и веч у 5. минуту повела. Милица Мијатовић је шутирала искоса са 15 метара, а на петрерцу Јована Дамјановић петом проследила лопту у мрежу. Био је то шести погодак на поледња четири меча Дамјановићеве.

Бољу игру на почетку другог дела домаћин је крунисао вођством од 2:0.

У 67. минуту Тијана Филиповић је била у продору по левој страни, снажно је шутирала, лопта је окрзнула фудбалерку гостију и завршила у мрежи.

Претходно се Јована Дамјановић нашла сама пред перотивничком мрежом, али је из петерца шутирала у голмана Израела. Мало касније Сара Павловић је погодила пречку.

Победник је одлучен у 72. минуту, Миљана Ивановић је лепу акцију Србије завршила прецизним ударцем у горњи леви угао – 3:0. У последњим моментима меча Тијана Филиповић је проиграла Анђелу Крстић за коначних 4:0.