Петарда Бразила против Јужне Кореје: Нејмар на четири гола до рекорда Пелеа

Фудбалска репрезентација Бразила победила је Јужну Кореју 5:1 у пријатељској утакмици у Сеулу.

Ас Пари сен Жермена Нејмар постигао је два поготка, у 42. и 57. минуту из једанаестераца и тако се веома приближио рекорду по броју голова у селекцији Бразила који држи славни Едсон Арандес Дос Насцименто Пеле са 77 погодака.

Нејмар је са данашња два постигао укупно 73 поготка на 118 мечева, трећи најбољи стрелац у историји селекције петоструког Светског првака је Роналод са 62 гола на 98 мечева. Ас ПСЖ би у скорије време могао да постане не само рекордер по броју голова, већ и по броју одиграних мечева. Тренутно је 118 пута предводио Бразил, а испред њега су само Дани Алвеш (123), Роберто Карлос (125) и Кафу (142 меча).

На Националном стадиону у Сеулу, Бразил је повео у 7. минуту преко Ришарлисона, Хванг је изједначио у 31, а онда су уследили голови Нејмара (42. и 57. оба из пенала), те Кутиња (80) и Габријела Жезуса (90+3).

Fenerbahče dovodi portugalskog stručnjaka: Žorž Žezus u Istanbulu godinu dana