Нема ко не воли петак, ем крај радне недеље, ем супер провод у граду.

Ево шта нас очекује овог петка у Новом Саду:
Ново издање “Start up Новосадског ноћног базара”, 16. по реду, биће одржано на Рибљој пијаци у Новом Саду од 18:00 часова до поноћи.

Током вечери очекује вас богат избор домаће хране и пића, рукотворина, накита, природне козметике и уникатних производа који настају из љубави и традиције. Поред изложбеног дела, базар доноси дружење и атмосферу која спаја генерације.
Ноћни базар није само прилика за куповину, већ и за подршку малим произвођачима и креативцима који својим радом чувају аутентичне вредности и обогаћују нашу заједницу.
Видимо се на Рибљој пијаци! Дођите да заједно испратимо лето и проведемо септембарску ноћ у знаку стваралаштва, традиције и доброг расположења!
У сарадњи са Градском управом за здравство Града Новог Сада, Дом здравља Нови Сад и данас се организује предавања на тему деменције- како је препознати, како превенирати, како бити подршка и живети са оболелима од исте.

Предавања се реализују у склопу пројекта Живот са деменцијом, а намењена су општој и специфичној популацији (особама које у свом блиском окружењу имају контакт са оболелима од деменције, особама које раде са оболелима од деменције и сл).
Прво окупљање планирано је за четвртак, 18. септембар, у 18.15 у просторијама Месне заједнице Бистрица, улица Браће Дроњак 11, док ће се предавање у петак, 19. септембра, одржати у Канцеларији за сарадњу са цивилним друштвом Града Новог Сада, у 18 часова и 30 минута.
Адреса Канцеларије је Булевар деспота Стефана 5, Кинеска четврт.
Деменција је комплексна болест и већина људи је доживљава као део старости. Она јесте болест која чешће погађа особе старије доби, али не обољевају сви стари од деменције. Познато је и да се неки облици деменције јављају већ у средњим годинама.
Деменција се често повезује са заборављањем, али ова болест укључује промене многих менталних функција. Дешава се да први симптоми деменције наступају са променама у расположењу и понашању.
Такође, деменција почиње неприметно и напредује постепено те буде дуго непрепозната од стране чланова породице. Неретко се дијагноза веома касно поставља што резултира да болест много брже напредује.
Из свега претходно наведеног, циљ пројекта је да се општа и специфична популација сензибилише, информише и едукује како би се оваква врста обољења правовремено препознала, дијагностиковала и третирала на адекватан начин.
Предавања су бесплатна и отворена за све заинтересоване. Предавачи су психолози Невена Студен и Весна Премић.
Комедија „Лутка“ на сцени Радничког дома.

На сцени Радничког дома (Бул. Михајла Пупина 24, Нови Сад), биће одиграна професионална позоришна представа „Лутка“ по тексту Мирa Гавранa. Режију потписује Петар Јовановић, а у главним улогама наступају Санја Петров и Бошко Петров.
Комедија доноси причу о мушкарцу кога је после седам година оставила девојка, па одлучује да живи са женом–лутком, најсавршенијим роботом са вештачком интелигенцијом. Иако створена са намером да усрећи мушкарце, лутку је конструисала научница након брачног бродолома, па је у њу уградила и свој критички став о супротном полу. Управо тај „поглед на свет“ изазива низ духовитих и комичних ситуација.
Представа траје 70 минута и на духовит начин указује на важност поштовања партнера, уважавања емоција и потреба, као и на равноправност међу половима.
Улазнице су у продаји преко мреже Гигстикс или путем телефона 064/221-2158.
“Словенска трилогија” у Српском народном позоришу.

Фантастична интернационална стендап екипа на челу са Горданом Мићић, британском уметницом нашег порекла, спремила је нешто посебно. Програм „Is West East?“ („Да ли је Запад Исток?“) представиће новосадској публици на Камерној сцени „Српског народног позоришта“ приказаће стендап представу „Словенска трилогија“.
Програми су на енглеском језику уз пројекцију титлованог превода на српски.
Гордана изводи одабране делове из свог програма „Балканска девојка“, који је веома добро прихваћен како у Великој Британији тако и широм Европе.
Кроз плес и духовите опаске, она прича причу о разумевању света из перспективе једне младе девојке, ослањајући се на лична животна искуства. Свака етапа представе „Словенска трилогија“ праћена је плесом и музиком, што још више поцртава духовитост Горданиног текста.
„Веома ми је важно да се коначно на адекватан начин представим публици у својој земљи. Одабрала сам сјајну екипу комичара стендапера са којима већ дуго сарађујем у оквиру клуба „Groovie Comedy“ у Лондону, чији сам оснивач. Моја „балканска девојка“ је бескрајно шармантна али нема длаке на језику. Њене су шале директне, погађају лево и десно и центар. Верујем да ће наше представе посетити много страних туриста у Србији,“ изјавила је прва британско-српска комичарка. Њене наступе публика описује као бравурозне, пуне топлине, наратива и много смеха.
На сцени клуба Бен Акиба (comedy club & bar) у Београду придружи ће јој се: Shaun England – креативна душа, изузетан уметник, продуцент у срцу, са унутрашњим шармом и карактером Оливера Твиста. Неуморно разигран на сцени; Maja Bloom – пореклом из Пољске је успешна глумица, певачица, кантауторка, стендап комичарка; Mike Sheer – канадски уметник који живи и раду у Великој Британији. Мike је успешан глумац и вансеријски забављач; Zuzana Spacirova – је рођена у Словачкој. Она је глумица и комичарка а стендап је начин да демонстрира своју бескрајну духовитост.
„Моја највећа инспирација су наслеђе и васпитање који су део традиције словенских народа. Са некима нас повезују манири, са некима музика а са некима речи и фразе који не морају увек и свуда да имају исто значење. Било нам је бескрајно занимљиво да се управо тиме играмо. То је резултирало програмом у ком се смејемо културним сличностима и разликама. Публика се врло лако и брзо поистовети са ликовима које играмо“, каже Гордана.
Не пропустите прилику да видите „Is West East?“ и „Словенску трилогију“ – два фантастична стендап догађаја, који ће обележити јесењу клупску сезону у Београду и Новом Саду.
Уживајте!
56. међународни сајам лова и риболова од 24. до 28. септембра
Преузмите андроид апликацију.




