Пепов промашај од 115 милиона евра

Након што је у 73. минуту Ријад Махрез погодио на асистенцију Бернарда Силве, Сити је повео 1:0 и имао наизглед недостижних 5:3 у двомечу са Реалом.

У 78. минуту Гвардиола уместо нападача Габријела Жезуса уводи Џека Грилиша, летошњег појачања вредног 115 милиона евра, најскупљег у историји клуба.

Управо се ова замена показала кобном по „грађане“. Грлиш се до краја утакмице нашао у две велике прилике и обе пропустио да реализује.

Прво је Грилиш имао прилику да погоди у 86. минуту, након што је повукао дуг контрапад, претрчао све играче Реала укључујући и голмана Тибоа Куртоу, а онда кад је шутирао ка празној мрежи стигао је Менди који је избацио лопту са гол-линије и спречио 2:0 и дефинитиван крај меча.

Недуго након тога, поновно је запретио Сити, али поновно Грилиш није успео да постигне гол.

Сада је преварио штопера па избио пред Куртоу, али је голман Реала чудесном реакцијом успео да дотакне лопту таман онолико колико је било потребно да не заврши у мрежи.

Убрзо је уследила сурова казна, Родриго постиже два гола у надокнади времена и доноси продужетке, у којима Карим Бензема реализује пенал који је сам изборио и одводи Реал у финале ЛШ на меч са Ливерпулом 28. маја у Паризу.

Rodrigo: Bog me je pogledao i rekao mi – ovo je tvoj dan