Пенали пресудили – Партизан избацио Сочи!

Фудбалери Партизана победили су Сочи 4:2 после пенала, у реванш мечу трећег кола квалификација за Лигу конференција.

У првом мечу у Русији било је 1:1, док је после регуларних 90 минута у Београду било 2:2 (0:1).

Из две исте акције, Терехов је постигао два гола и два пута донео предност, у 33. и 75. минуту, а на другој страни су стрелци били Јојић у 54. и Шћекић у 90. минуту за два изједначења и управо је гол црногорског репрезентативца одвео меч у продужетке.

У продужецима није било голова, па су пенали одлучивали победника на стадиону Партизана.

Први пенал је промашио Тсагалов, који је погодио стативу. Живковић је одмах погодио и донео предност Партизану после прве серије.

Сви остали извођачи Партизана били су сигурни, а онда је Стевановић одбранио пенал и Вујачић је оверио победу.