Почетна > Нови Сад

Нови Сад Фудбал

Пенал, драма и преокрет у финишу: Војводина преко Младости до четвртфинала Купа Србије

Фудбалери Војводине пласирали су се у четвртфинале Купа Србије пошто су вечерас победили екипу Младост ГАТ резултатом 2:1 у утакмици одиграној на стадиону „Карађорђе“.

И трећи новосадски дерби ове сезоне ипак је припао „старој дами“, иако је све до самог финиша деловало да ће се обистинити неписано спортско правило да је тешко победити истог ривала три пута.

Војводина је имала прву шансу на мечу, после контре у осмом минуту, Барај је проиграо Малбашића који је изашао сам на голмана Кнежевића, који је прочитао његову намеру у покушају лоба.

Младост ГАТ је први пут ушла у шеснаестерац Војводине у 13. минуту и добила пенал.

Лазаревић је по процени главног судије руком блокирао ударац ка голу Царевића и није имао дилему да покаже на белу тачку. Одговорност је преузео Арсић који је снажним ударцем погодио леви угао голмана Царевића за 0:1. То је уједно и први гол Младости против Војводине ове сезоне.

Посед је од тог момента био на страни Војводине, било је неколико добрих прилика да се угрози гол Младости, али до краја полувремена нових голова није било.

Друго полувреме настављено је у истом ритму, али све се променило у самом финишу меча.

У 86. минуту, Воша је успела да изједначи, Зукић је одлично проиграо Симића петом, а овај левом ногом од стативе савладао до тада несавладивог Кнежевића за 1:1.

У 90. минуту домаћи су преокренули голом Немање Николића. Његов презимењак Урош је оштро шутирао из слободњака са 20 метара, Кнежевић је одбио право на ногу Николићу који је погодио за 2:1 и одвео Војводину у четвртфинале Купа Србије.