Почетна > Бизнис
Бизнис

Пекинг тражи од Дидија да изађе с Њујоршке берзе

Кинески регулатори затражили су од највиших руководилаца компаније Диди Глобал, која се бави наручивањем вожње путем мобилне апликације, да осмисле план за излазак са Њујоршке берзе због забринутости за безбедност личних података корисника, известио је „Блумберг њуз“.
Фото: Pexels/Monica Volpin

Кинеска служба за технолошки надзор тражи да менаџмент делистира компанију са америчке берзе због забринутости у вези са цурењем осетљивих података, наводи „Блумберг“ позивајући се на добро упућене изворе.

Акције Дидијевих инвеститора, Софтбанк групе и Тенцент холдингау паду

Акције Дидијевих инвеститора, Софтбанк групе и Тенцент холдинга, пале су за више од 5,0, односно 3,1 посто, респективно, након тог извештаја, преноси Ројтерс и додаје да ни Диди ни кинеска Управа за сајбер простор нису одговорили на захтеве британске агенције за коментаром.

Предлози који су упућени Дидију на разматрање укључују потпуну приватизацију или листирање на Хонгкошкој берзи, након чега би уследило делиситирање са Вол Стрита, наводи се у новинском извештају.

Ако се настави приватизација, акционарима ће на Иницијалној јавној понуди (ИПО) вероватно бити понуђена почетна цена од најмање 14 долара по акцији, јер би нижа понуда од те, убрзо након јунског ИПО-а на Вол Стриту, могла да изазове тужбе или отпор акционара, рекли су „Блумбергови“ извори.

Дидијеве акције на Њујоршкој берзи су пале за 42 посто од јуна

Дидијеве акције на Њујоршкој берзи су пале за 42 посто од јуна, када су листиране на Њујоршкој берзи, и на затварању трговања у среду су вределе 8,11 долара.

Упркос позивима кинеских власти да сачека с изласком на америчку берзу док се не спроведе контрола о сајбер-безбедности Дидијевог управљања приватним подацима, компанија наставила са својим планом о ИПО-у у Њујорку, након чега је регулатор покренуо истрагу због њеног прикупљања и коришћења личних података.

Закључено је да су подаци прикупљани незаконито, а продавницама апликација наложено да уклоне 25 мобилних апликација којима управља Диди.

Диди је тада саопштио да је престао да региструје нове кориснике и да ће извршити измене како би се ускладио са прописима о националној безбедности и коришћењу личних података, и да ће заштитити права корисника.

Софтбанк Вижен Фонд поседује 21,5 посто акција Дидија, а следе Убер Технолоџис с уделом од 12,8 процената и Тенцент са 6,8 одсто, према Дидијевим подацима достављеним америчким регулаторима у јуну.

Nemačke kompanije više zapošljavale u novembru

 

Преузмите андроид апликацију.