Патријарх српски Порфирије примио је у Патријаршијском двору у Београду Душана Спасојевића, амбасадора Србије у Грчкој са којим је разговарао о потреби даљег учвршћивања и оснаживања традиционално добрих српско-грчких односа.

Патријарх је нарочито истакао да су, из његове перспективе, дубоке историјске везе два народа крунисане пријатељским и братским односом Грчке државе, народа и Цркве показаним према Српској Цркви и српском народу током трагичних деведестих година прошлог века, објављено је на сајту СПЦ.
Патријарх је захвалио амбасадору на свему што чини у циљу јачања добрих српско-грчких односа.
Амбасадор Спасојевић је указао на широки спектар могућности за унапређење сарадње две државе и два пријатељска народа, а посебно на незаобилазно место сестринских Цркава, Јеладске и Српске, у том циљу.
Intenzivni radovi na brzoj pruzi Novi Sad – Subotica (VIDEO)
Преузмите андроид апликацију.