Партизан убедљив у Скопљу!

Кошаркаши Партизана савладали су МЗТ са 92:74 у оквиру другог кола АБА лиге.

Црно-бели су после тешког пораза од Албе успели да се опораве и убедљиво тријумфују у Скопљу.

„Парни ваљак“ је до победе против МЗТ-а стигао на крилима Нанелија и Егзума који су постигли по 17 поена.

Добру партију одиграо је Мадар, који је меч завршио са 12 поена.

У тиму из Македоније истакли су се Мићовић са 18 поена, Кефи је додао 17, док су Максвел и Стојановски додали 13, односно 11 поена.

Партизан је фуриозно отворио утакмицу и већ после првих десет минута игре стекао предност – 25:9.

Расположени Нанели и Егзум доминантно су вукли „парни ваљак“ у првом полувремену (48:32), после чега је уследио пад у игри црно-белих.

Две везане тројке Мићовића на почетку треће четвртине спустиле су предност Партизана на само минус десет, што је приморало Обрадовића да позове минут одмора.

Мадар, Нанели и Лесор су стабилизовали и гру црно-белих у наставку, што је резултовало повратком осетније предности.

Четврта четвртина послужила је изабраницима Жељка Обрадовића да „овере“ победу, што говори и податак да су у највећем делу имали 20 поена предности.

Mentalno zdravlje sportista – pričamo li dovoljno o tome?