Партизан убедљив против Хамруна, црно-бели на корак од Европе

Фудбалери Партизана савладали су на свом терену екипу Хамруна са 4:1 у првом мечу плеј-оф фазе квалификација за Лигу конференција.

Српска екипа уписала је убедљиву победу од 4:1 и тако дошла до крупне залихе пред реванш на Малти.

Партизан је напокон, можда и први пут у сезони, одиграо утакмицу у којем је био бољи и доминантнији тим у већем делу меча.

Изабраници Гордана Петрића били су расположени, распуцани, конкретни и оно што је било јако битно, знали да на семафору одразе ситуацију на терену.

Након уводних десетак минута меча, када је трајало почетно одмеравање снага, Партизан је преузео иницијативу и одмах дошао до предности.

У три потеза направили су шансу и постигли гол.

Живковић одузима лопту и шаље је за Менига, овај из прве ка Рикарду, који заобилази голмана гостију и шаље лопту у мрежу.

Тај гол растеретио је фудбалере српске екипе, који су напокон заиграли онако како њихови навијачи од почетка сезоне прижељкују.

Десет минута након првог, „парни ваљак“ постиже и други гол.

Добро изведен прекид, као и скок Вујачића. На другој стативи ситуацију прати Урошевић, који главом шаље лопту у гол за 2:0.

До краја првог дела игре, Партизан је постигао још један гол и дошао до убедљиве предности.

Хамрун је имао корнер, који је српски тим добро одбранио, а онда кренуо у убитачну контру.

Мениг за Андрадеа, овај асистира ка Дијабатеу, који из веома изгледне ситуације показује смиреност и матира голмана гостију за 3:0.

Партизан је на паузу отишао са великом предношћу и деловало је да ће у другом полувремену само одрадити посао и привести меч крају.

То ипак није дозволио противник са Малте, који је брзо затресао мрежу на старту другог дела меча.

Играо се 52. минут, када су гости имали корнер, лоше су реаговали дефанзивци Партизана, лопта је стигла до Гиламијера, који је главом шаље у мрежу.

Мало је недостајало да на сличан начин Хамрун стигне и до другог гола.

Било је то пет минута касније, у 57, када је након слободног ударца и оштрог центаршута, Поповић одбранио ударац главом.

Успео је Партизан у тим тренуцима да одбије налете ривала, да би у финишу постигао још један гол и привео меч крају.

Упоран је био Андраде у 77. минуту, након асистенције Рикарда, два пута спречио противнике да му одузму лопту и онда прецизно шутирао и постигао гол.

Тај погодак потпнуо је решио све дилеме овог меча, пошто је Партизан привео сусрет крају без већих узбуђења.

Marković: Planirao sam da završim karijeru u Partizanu