Партизан у финишу испустио тријумф у Љубљани

Кошаркаши Партизана изгубили су у Љубљани од Цедевите Олимпије 81:79 утакмицу 24. кола АБА лиге.

Црно-бели били у предности током читавог меча, али су дозволили домаћину да у самој завршници дође до преокрета.

Словеначки тим дуел са Партизаном искористио је да прослави 75. рођендан, а том приликом обе екипе играле су у посебно дизајнираним ретро дресовима.

Велика борба одиграна је у последњих 10 минута. Партизан брзо стиче 8 поена предности, али Цедевита се није предавала, па на уласку у последња три минута црно-бели имају само три поена вишка 77:74.

Промашили су Лесор и Аврамовић четири узастопна слободна бацања, што је омогућило домаћем тиму да тројком Ферела стигне до вођства 79:77 (серија 10:0) на 73 секунде пре краја.

Пантер је донео изједначење, али је онда Ферел погодио за ново вођство Олимпије, а црно-бели нису успели да у последњих десетак секунди да дођу бар до изједначења.

Најефикаснији у екипи Паттизана био је Алекса Аврамовић са 21 поеном, Пантер је додао 18, а Ледеј 13. У домаћој екипи Јака Блажич убацио је 25 поена, Драгић 14, а Омић и Ферел по 13.

Партизан је тако умањио шансе да се до краја лигашког дела такмичења домогне првог места пред плеј-оф, док ће се Цедевита Олимпија у последњих неколико утакмица борити против Будућности за треће место.

Partizan u Tivoliju u dresovima iz 1978/79 – sezone u kojoj je osvojio prvu triplu krunu