Почетна > Нови Сад

Нови Сад Фудбал

Партизан славио, Војводина скупо платила грешке (ВИДЕО)

Фудбалери Војводине поражени су у Београду од Партизана резултатом 2:0 у оквиру 13. кола Супер лиге Србије.

У првом делу првог полувремена Војводина је подлегла „Марфијевом закону“. Наиме, све што је могло да крене наопако, кренуло је.

Прво је у 16. минуту неспоразум Траореа и Царевића искористио Гомеш, који је умало пресекао додавање ка голману Војводине, лопта се одбила Натху, а Израелац је погодио празан гол.

Затим, у 21. минуту Игор Јеличић направио је једанаестерац и зарадио жути картон. Натхо је искористио пенал и донео Партизану 2:0.

Само пет минута касније Јеличић је близу половине терена начепио Филиповића и зарадио свој други жути картон, самим тим и искључење. Војводина је од 27. минута била са десеторицом.

Након тога, шансе за било какав преокрет су нестале, а Партизану је у 42. минуту поништен трећи погодак због офсајда.

У 61. минуту Филиповић је повисио на 3:0 на асистенцију Натха.

Урош Николић ушао је са клупе за Војводину и у 84. минуту постигао прелеп гол из слободног ударца.

Ипак, Баждар је у наредном минуту искористио нову грешку дефанзиваца Војводине, пресекао лош пас и са половине терена дошао до гола и савладао Царевића за 4:1.

Похвално је што се Војводина није предала, али први прави испит „старе даме“ прошао је неуспешно. За Вошу је дебитовао и бивши штопер Партизана Урош Витас.

Војводина је сада седма на табели и након 12 одиграних мечева има 22 бода, док је Партизан прескочио Новосађане и сада је четврти са 24 бода.

Следећи меч фудбалери Воше играју на „Карађорђу“ осмог октобра против ТСЦ-а из Бачке Тополе.

Младост на „Карађорђу“ без шансе против расположене Звезде (ВИДЕО)