Партизан са 112 датих поена декласирао Звезду и изборио „мајсторицу“

Кошаркаши Партизана убедљиво су савладали екипу Црвене звезде са 112:84 у четвртом мечу финалне серије АБА лиге. Црно-бели су изједначили у финалу на 2-2 и тако изборили одлучујући, пети меч.

Играће се „мајсторица“ за трофеј шампиона регионалне лиге, пошто је Партизан декласирао Црвену звезду и успео да изједначи у финалу на 2-2.

Изабраници Жељка Обрадовића одбранили су и другу „меч лопту“ ривала и сада ће и сами имати прилику да у наредном мечу освоје трофеј АБА лиге.

Обе екипе су ефикасно отвориле меч, чему је сведочио и број убачених поена након два минута – 12:9 у корист Звезде.

Звезда је прва поентирала и предводила ритам, а Партизан је имао спреман одговор и држао прикључак.

Средином прве четвртине, Звезда стиче осетнију разлику, на крилима сјајног Остина Холинса.

Четири тројке за мање од пет уводних минута постигао је Звездин Американац, чиме су црвено-бели повели са 18:12.

Изабраници Дејана Радоњића имали су предност од 22:14 средином прве четвртине и деловало је да имају конце утакмице у својим рукама, али је тај утисак варао.

Партизан је успео да брзо консолидује редове, потпуно се врати у меч и дође до преокрета.

Црно-бели су прво направили серију 10:0, којом су преузели вођство.

Партизан је максимално користио празан ход гостију, продужио серију на чак 18:2 и прву четвртину завршио са осам поена предности.

У другој четвртини, Звездине муке на обе стране паркета су се наставиле.

Црно-бели су били за класу бољи ривал у тим моментима, имали знатно бољу енергију и тако повећавали разлику, која је износила 26 поена у финишу првог полувремена.

Партизан је прво полувреме завршио са чак 68 убачених поена, што је рекордан број погодака у плеј-офу и финалу регионалног такмичења.

У другом полувремену, црно-бели су рутински одрађивали посао и приводили меч крају.

Минуте у трећој и четвртој четвртини добили су играчи који или нису уопште играли у финалној серији, или су играли веома мало.

Аврамовић је предводио стрелце домаће екипе са 24 датих поена, док је 19 додао Лесор.

Двоцифрени су били и Мадар са 12, као и Мур и Смаилагић са по 11 поена.

У редовима Црвене звезде истакли су се Холинс са 19, Добрић са 16 и Марковић са 11 поена.

Партизан је победом изједначио у финалној серији на 2-2 и тако изборио „мајсторицу“.

Меч одлуке на програму је у понедељак, када ће домаћин бити Црвена звезда.