Партизан после драме и преокрета срушио Фенербахче

Кошаркаши Партизана победили су у Београду екипу Фенербахчеа резултатом 85:84 (23:27, 24:29, 16:13, 22:15) у мечу седмог кола Евролиге.

Најефикаснији у екипи Партизана био је Френк Камински који је постигао 15 поена, док су Џејмс Нанели и Ален Смаилагић убацили по 13. Најбољи у екипи Фенербахчеа је био Најџел Хејс-Дејвис са 23 поена, док је Тајлер Дорси додао 18.

„Црно-бели“ после седмог кола у Евролиги имају три победе и четири пораза, док је Фенербахче на скору 5/2.

Кошаркаши Партизана ће у наредном колу Евролиге 15. новембра гостовати екипи Бајерна у Минхену, док ће Фенербахче дан раније играти са Црвеном звездом у Београду.

Партизан је повео 5:0 на почетку вечерашњег меча, али је Фенербахче, иако значајно ослабљен негирањем Гудурића, Пјера, Калатеса и Шанлија, ношен одличним шутем за три поена, брзо преузео контролу над утакмицом. У финишу прве деонице гост је имао и плус 10 (25:15).

Уследила је серија Партизана 8:2, па је прва деоница окончана вођством гостију 27:23.

Захваљујући феноменалном шуту за три поена (6/9) гости су у 12. минуту водили плус 11 – 36:25.

Рекордних плус 14 било је у 18. минуту – 54:39, а Фенербахче је прво полувреме решио у своју корист резултатом 56:47.

Трећа деоница је била неефикасна са обе стране, гости нису више погађали за три, а Партизан је у њеном финишу тројком Данила Анђушића успео да се примакне на минус четири (63:67).

У финишу меча први пут после паузе због повреде за „црно-беле“ је заиграо и Матеуш Понитка.Шест минута пре краја било је 73:73. Партизан је закуцавањем Каминског повео 79:78 четири минута пре краја. Домаћи кошаркаши затим више од два минута нису поентирали, па је на 79 секунди пре краја било 82:79 за госте.

Партизан је 57 секунди пре краја смањио на 81:82 и то закуцавањем Каминског. Уследило је потом ново закуцавање Смаилагића за вођство „црно-белих“ 83:82 на 38 секунди пре краја. Уследила су погођена по два слободна бацања Анђушића и Скотија Вилбекина.

Партизан је на седам секунди пре краја имао вођство од 85:84. Тренер Партизана Жељко Обрадовић узео је потом тајм-аут, а у наставку меча после велике грешке Каминског Тајлер Дорси је промашио шут за победу гостију.