Партизан победио у Монаку – црно-бели у четвртфиналу Евролиге

Кошаркаши Партизана победили су у Монаку 88:84 у мечу претпоследњег 33. кола Евролиге, чиме је београдска екипа обезбедила пласман међу осам најбољих екипа у елитном такмичењу.
Црно-бели испустили 15 поена предности, па дошли до тријумфа у пенал завршници. Пресудила тројка Пантера у последњем минуту, али и прецизност Партизанових играча са линије за слободна бацања.

Аврамовић и Ледеј донели тријумф у Монаку, Партизан иде у четвртфинале

Велику победу остварио је Партизан у Монаку 88:84 у претпоследњем колу Евролиге, чиме је екипа Жељка Обрадовића потврдила пласман у плеј-оф елитног такмичења.

Црно-бели су у Кнежевини завршили серију од четири утакмице против прве четири екипе на табели елитног такмичења – забележили су три победе и сасвим заслужено ће се у четвртфиналу борити за пласман на фајнал-фор, који се ове године одржава у Каунасу.

Велики број преокрета виђен је у Монаку – Партизан је лоше почео, па преокренуо резултат, онда су црно-бели испустили 15 поена предност, да би на крају у пенал завршници дошао до 19. победе ове сезоне у Евролиги.

Монако је боље ушао у меч серијом 10:0, а екипа Саше Обрадовића већ у првој деоници дошла је до двоцифрене предности – 18:8.

Партизан се вратио добром одбраном, а на крилима Алексе Аврамовића црно-бели су дошли до преокрета и седам поена предности на полувремену.

У трећој четвртини деловало је да тим Жељка Обрадовића преломила меч, пошто је у једном тренутку дошла до 15 поена предности (53:38).

Ипак, уследио је велики пад у игри београдског тима, па се Монако у потпуности вратио у меч, а на три и по минута до краја меча домаћи састав дошао је и до вођства.

Уследила је пенал-завршница у којој се боље снашао Партизан, а пресудна је била и тројка Кевина Пантера на 17 секунди до краја мче, којом су црно-бели стекли 4 поена предности.

Зек Ледеј и Алекса Аврамовић били су најефикаснији у победничком тиму са по 22 поена, по 12 су додали Смаилагић и Нанели, чиме су надоместили бледе партије Егзума и Лесора.

Партизан је обезбедио пласман међу осам најбољих екипа у такмичењу, али и даље није познато са које позције ће дочекати плеј-оф.

У последњем колу црно-бели на свом терену дочекују екипу Панатинаикоса и евентуалном победом остали би у конкуренцији чак за пето место пред доигравање, али за тако нешто биће потребно да Фенербахче и Макаби изгубе у последњем колу.

Монако је раније обезбедио предност домаћег терена пред плеј-оф, а после пораза од Партизана познато је да ће у доигравање са четвртог места на табели.