Партизан некако до победе на ужасном терену у Ивањици, Дуљај: Људи лете на Марс, ми не можемо да обезбедимо услове за нормалан фудбал

Фудбалери Партизана победили су у Ивањици Јавор резултатом 1:0 у утакмици 20. кола Суперлиге Србије.

Уписали су фудбалери Партизана прву победу у Суперлиги Србије након зимске паузе, мада се тешко фудбалом може назвати оно што су играчи црно-белих и Јавора били принуђени да играју на терену у Ивањици који више личи на пашњак окружен трибинама него на фудбалско игралиште једног прволигаша.

После „успаванке“ током читавог првог и почетком другог полувремена, гол Матеуса Салдање у 62. минуту био је „будилник“ за гледаоце. Асистирао му је Немања Николић из свог првог контакта са лоптом на мечу. Партизан је свакако имао групу навијача који су бордили свој тим на гостовању без прекида.

Други жути картон за Николу Антића у 76. минуту довео је госте из предстонице у незавидан положај до краја дуела. Тај прекршај је начињен на изгледној позицији за гол из слободног ударца, али је врхунски шут Милетића под пречку одбранио Александар Јовановић.

И поред предности играча више, Јавор није био опасан.

Дуљај је након меча, пред камерама телевизије Арена спорт, захвалио данас бројним навијачима Партизана на подршци, али и истакао да је изузетно тешко играти фудбал у условима какви су били у Ивањици.

„То није алиби, али ово је 21. век, људи лете на Марс, ми не можемо да обезбедимо услове да може да се игра нормалан фудбал“, истакао је Дуљај.

Нагласио је да изузетно цени и поштује спортске раднике из Јавора и Ивањице, где, како каже, има доста пријатеља.

„Неке успомене ме вежу још из деведесетих година, када сам управо на овом терену играо против Јавора, против ОФК Београда, против Црвене звезде, када сам имао непуних 11 година. Ово место ме веже за лепе успомене и ја се надам да ће неко помоћи људима који велики новац улажу, да имамо адекватне услове за сваког играча“, рекао је тренер Партизана.

Честитао је играчима оба тима, а посебно својој екипи која је, како је истакао, показала да са играчем мање и уз много жутих картона може да дође до заслужена три бода.

Црно-бели су дошли до 50 бода, чиме одржавају предност над Црвеном звездом на врху табеле.

Први меч на домаћем терену у пролећном делу првенства ће Партизан одиграти 18. фебруара против ИМТ-а.