Партизан након драме пао у „Морачи“, Мицов изборио „мајсторицу“

Кошаркаши Партизана поражени су на гостовању у Подгорици од екипе Будућности са 72:71 у другом мечу полуфинала АБА лиге.

Резутлат у серији је 1-1, па ће „мајсторица“ у Београду одлучити ко иде у финале.

Изузетно узбудљив и неизвестан меч одигран је у дворани „Морача“ у Подгорици, а након драматичне завршнице, победу односи домаћин.

Будућност је успела да у последњим секундама постигне тројку, потом одбрани последњи напад Партизана на мечу и тако избори „мајсторицу“, која ће се играти у Београду.

Црногорска екипа је нешто боље и енергичније ушла у меч, што се могло видети и по благој предности на старту.

У два наврата у првој четвртини домаћин је имао седам поена предности, али би Партизан проналазио начин да се брзо врати и не дозволи већу разлику.

Ипак, Будућност боље улази и у другу деоницу, прави брзих 6:0 и долази до максималних +9 у том тренутку.

Већим делом друге четвртине гледала се резултатска клацкалица, пошто би Партизан на моменте прилазио на шест и пет поена, а Будућност би одбијала налете.

Црно-бели су се у великој мери мучили са слободним бацањима, што је додатно утицало на резултат у другој четвртини. Партизан их је изводио 8/18 у првом полувремену.

Финиш друге четвртине у потпуности је припао Будућности.

Петар Поповић је у последњих пет секунди прво успео да постигне тројку, потом украде лопту и положи је у кош за 11 поена разлике, колико је износила предност са којом се отишло на паузу за полувреме.

Изабраници Жељка Обрадовића заиграли су знатно боље у трећој четвртини.

Енергија српске екипе је била на бољем нивоу, одбрана је учинила да Будућност дуго буде на једноцифреном броју убачених погодака, а разлика је са максималних 13 спала у једном тренутку на четири поена.

Почео је да улази и шут са дистанце, па је Партизан са шест тројки у трећој и почетком четврте четвртине, смањио разлику на само три поена.

Уследила је веома драматична завршница, у којој су се екипе смењивале у вођству.

Шоу Зека Ледеја донео је Партизану прво изједначење, а потом и прво вођство на мечу, 45 секунди до његовог краја.

Петар Поповић је са линије за слободна бацања изједначио, да би Мур „флоутером“ постигао изузетно битне поене и вратио српској екипи предност.

Уследио је веома добар напад Будућности, тренер Џикић није тражио тајм-аут, Пери је пробио до коша, дао повратни пас за Мицова, који из корнера постиже отворену тројку, чиме је Будућност повела 72:71.

Четири секунде остало је Партизану за последњи напад, али није прошао лоб пас за Лесора, па Будућност бележи победу у другом мечу у серији.

Поповић и Пери су постигли по 15 поена у редовима Будућности, док је 13 убацио Кобс.

Далеко најефикаснији у редовима Партизана био је Ледеј са чак 28 убачених поена.

Мадар је био други најбољи стрелац са девет поена.

Резултат у полуфиналу је 1-1 у победама, па ће „мајсторица“ у Београду одлучити која екипа ће ићи у финале.

У другом полуфиналу састају се Црвена звезда и Цедевита, а црвено-бели воде са 1-0.

Radonjić pred Cedevitu: Moramo bolje nego u Beogradu