Партизан на омладински погон савладао Јавор на старту Супер лиге

Фудбалери Партизана, предвођени новим тренером Илијом Столицом, тријумфално су почели нову сезону Супер лиге пошто су вечерас на гостовању у Ивањици убедљиво савладали Јавор са 4:0 (1:0).

Поред убеђиве победе на тешком терену и незгодном гостовању у првом колу домаћег шампионата, црно-беле може да радује чињеница да су тријумф головима зачинили такозвани бонус играчи, момци узраста до 21 године.

Први гол постигао је Михајло Петковић (18) у 22. минуту, на 2:0 повисио је Бибрас Натхо у 68, а трећи гол на мечу постигао је талентовани Самед Баждар (18) у 77. минуту. Тачку на тријумф клуба из Хумске ставио је РИкардо Гомес из пенала у трећем минуту судијске надокнаде меча.

Фудбалери Партизана у наредном колу 15. јула гостоваће екипи Радничког из Ниша, док ће Јавор дан касније (16. јул) бити гост ТСЦ у Бачкој Тополи.

Фудбалери ТСЦ славили су вечерас убедливо на гостовању Чукаричком са 4:1 (1:0), док су Младост и Спартак у Лучанима поделили бодове (1:1).

Петоструки узастопни шампион Србије Црвена звезда сутра (20.00) ће на стадиону „Рајко Митић“ дочекати екипу Радничког из Ниша. Сутра се у истом термину састају и Радник – Младост ГАТ и Војводина – Напредак.

Прво коло Супер лиге у понедељак (20.00) затварају Колубара и Раднички из Крагујевца.

У премијерном мечу нове сезоне Супер лиге Вождовац је јуче савладао Нови Пазар са 1:0 (1:0).

Đoković o prošlosti i Nadalu: Popio sam sve tablete ovoga sveta