Партизан био надомак чудесног прекрета, али ипак носи само бод из Чешке (ВИДЕО)

Фудбалери Партизана одиграли су у гостима нерешено са Словацким – 3:3 у првом колу групе Д Лиге конференције.

Утакмица у Чешкој није могла горе да почне по београдске црно-беле.

Играо се пети минута, када је леви бек Јан Калабишка шутирао са дистанце и прецизним и довољно јаким ударцем оставио Поповића без шансе.

Први гол домаћих је био сјајан, али су код другог имали много среће.

Хофман је шутирао главом, лопта је погодила стативу, и пала пред ноге стрелцу првог гола.

Калабишка је само поставио ногу и послао лопту у мрежу.

Ситуација у којој се нашао Партизан постала је још тежа три минута касније – Белић је лоше уклизао и добио директан црвени картон.

Са два гола заостатка и играчем мање, Партизан се борио да дође до предах и полувремена.

Управо су лоша игра, резултатски заостатак и (највише) играч мање у пољу, угасили амбиције навијача црно-белих пред наставак меча, али се екипа Гордана Петрића потрудила да изненади групу навијача која их је гласно бодрила са трибина у Чешкој.

После два минута игре у наставку, Фусеини Дијабате је смањио на 2:1.

Шест минута касније, Дијабате солира, шутира након продора и после одбитка, лопта завршава у мрежи и резултат је 2:2.

Ретко ко је очекивао да Партизан, после првих 45 минута може до повољног резултата, а сигурно нико није веровао да може до потпуног преокрета.

Играо се 62. минут, када је одбитак пао на волеј Рикарду Гомешу, а нападач Партизана закуцао лопту у гол.

Домаћин је нападао до краја меча, што се исплатило у 83. минуту – после велике гужве пред голом, лопта је закачила Козака и завршила у мрежи.

Партизан је умало још једном дошао до предности, али је пречка зауставила ударац Рикарда Гомеша у завршници меча.

Meč Nice i Kelna kasnio zbog sukoba na tribinama: Navijači se gađali bakljama (VIDEO)