Париз слави Месија – изједначио, па „паненком“ донео победу (ВИДЕО)

Фудбалери Пари Сен Жермена савладали су Лајпциг 3:2 (1:1), у мечу трећег кола групне фазе Лиге шампиона.

Била је то сјајна утакмица на „Парку принчева“, која је обиловала головима и преокретима.

ПСЖ је сада први у својој групи са седам освојених бодова, док је Лајпциг последњи у групи А без освојеног бода.

Меч су обележили двоструки стрелац Лионел Меси и стрелац првог, асистент код другог гола и човек који је изнудио пенал за трећи гол – Килијан Мбапе.

Прву шансу имао је Ланијер у четвртом минуту, када је гађао у доњи десни угао, али му је шут одлично одбранио Кејлор Навас.

Навас се истакао и одбраном у седмом минуту, када је одбранио ударац главом Андреа Силве, да би ПСЖ два минута касније повео.

Мбапе је истрчао контру и у 9. минуту погодио доњи леви угао за 1:0.

Изједначење је у 28. минуту донео Андре Силва.

Испратио је добру лопту коју је са леве стране послао Анхелињо на другу стативу и погодио за 1:1.Преокрет је донео Мукијеле у 57. минуту.

Поново је Анхелињо био асистент.

Послао је перфектну лопту на петерац и Мукијеле је са пет метара закуцао у мрежу. И онда на сцену ступа Лионел Меси.

Мбапе је украо лопту, са десне стране проиграо Месија, који са 10 метара у 67. минуту доноси изједначење.У 74. минуту, Меси погађа за потпуни преокрет.

Срушен је Мбапе у казненом простору и судија је показао на белу тачку.

Меси је „паненком“ матирао голмана и погодио за 3:2.

То је био коначан резултат овог меча.

Могао је ПСЖ и убедљивије да слави, али је Мбапе промашио пенал у 94. минуту. Меси му је дао да изведе пенал, иако је могао да упише хет-трик.