Парагвај победио Бразил, Колумбија надиграла Аргентину у квалификацијама за СП 2026.

Фудбалска репрезентација Парагваја победила је јутрос у Асунсиону селекцију Бразила резултатом 1:0 у мечу осмог кола јужноамеричких квалификација за Светско првенство 2026. године.

Једини гол на утакмици постигао је Данијел Гомез у 20. минуту. Ово је био четврти пораз Бразила на последњих пет мечева у квалификацијама за СП 2026.

Фудбалери Колумбије су у Баранкиљи савладали Аргентину 2:1. Голове за Колумбију постигли су Херсон Москера у 25. и Хамес Родригез из пенала у 60. минуту. Једини стрелац за госте био је Николас Гонзалес у 48. минуту. За селекцију Аргентине није играо Лионел Меси.

Фудбалери Боливије победили су у гостима Чиле 2:1, Еквадор је на свом терену савладао Перу 1:0, док су селекције Венецуеле и Уругваја одиграле без голова.

Прво место на табели јужноамеричких квалификација за СП 2026. држи Аргентина са 18 бодова, док је Колумбија друга са 16. Уругвај је трећи са 15, Еквадор је сакупио 11, док су Бразил и Венецуела освојили по 10 бодова.