Палас оборио Тотенхем, нестваран деби Едуара

Повратак Премијер лиге отвориле су екипе Кристал Паласа и Тотенхема, а „Орлови“ су на свом стадиону дошли до велике победе од 3:0, и тако прекинули серију „Певаца“ без пораза.

Осетио се изостанак Сона у овом мечу, те је Тотенхем био далеко од препознатљиве игре. Повреда Ерика Дајера у раној фази меча додатно је отежала ствари. У првом делу нисмо видели голове, а Палас је био конкретнија екипа.

Кључни тренутак меча у другом делу, али и целој утакмици, јесте црвени картон штопера Танганге. Он је прво зарадио жути картон због сукоба са Захом, а потом и други због неопрезног старта.

Неколико минута касније, Бен Дејвис играо је руком у шеснаестерцу те је судија Џонатан Мос одмах показао на пенал, што је искористио Вилфред Заха.

Пет минута пре краја, у игру улази Одсон Едуар коме је мало времена било довољно да забележи деби из снова. Прво је погодио само 30 секунди након што је ушао на терен, а асистирао му је Заха, да би потом у судијској надокнади лопту коју је послао Конор Калагер поспремио у мрежу за коначних 3:0.

Роналдо: Бићу нервозан против Њукасла