Почетна > Србија
Србија

Ово стварно није нормално: Какав човек треба да будеш да плаћаш уништавање репутације своје земље!

Медији Драгана Шолака, занемарујући сваку реч и свако слово новинарског кодекса који обавезује на истину за јавност су креирали слику о непоштеним изборима у Србији.
Фото: PrtSc

Мали је Брисел град, у њему све се зна. Зна се и да Драган Шолак, власник Јунајтед групе, користи консултантску кућу из Лондона „Хајгејт“ за лобирање код чланова Европског парламента. То је, црно на бело, записано у извештајима ЕУ, пише Курир.

Европарламентарци, наиме, иако су енормно плаћени у поређењу са запосленима у земљама одакле долазе, нису с раскида да увећају своје приходе предлагањем законских одредби и резолуција по наруџбини са стране. Само у 2022. години откривено је да је бивша комесарка ЕУ за дигиталне технологије погодовала Уберу, а четири особе оптужене су да им је Катар давао новац и поклоне. Годину дана раније због сличних ствари пао је један Италијан, а дародавац је био Азербејџан…

Понуда из Хајгејта

Једном ће и изгласавање Резолуције о изборима у Србији вероватно доћи на ред. До тада, остаје оно што ми знамо из прве руке, јер смо му свакодневно сведочили. Медији Драгана Шолака, занемарујући сваку реч и свако слово новинарског кодекса који обавезује на истину, за јавност су креирали слику о непоштеним изборима у Србији.

Мислимо, наравно, на јавност у Европи, јер не могу да лажу нас да је на протестима сто хиљада људи, кад видимо кроз прозор истину, и да народ сече вене за Ђиласом, само што РТС неће то да јави. Са Европом је другачије: Басара би у својој колумни рекао да им, начелно, пуца она ствар за Србију. Пет секунди гужве на београдским улицама, плус изјава „противника режима“ како му је „тешко да живи под режимом“, пада на плодно тле, ђубрено још од деведестих година извештавањем њихових медија са Балкана…

Онда се у Европском парламенту појаве лобисти из „Хајгејта“ са понудом која се тешко одбија. Они од раније имају групу посланика у Бриселу које ангажују, а нашој јавности познати су јер се у свакој прилици изјашњавају против Србије. У званичним органима ЕУ јавна је тајна да су посматрачи избора из ЕП у Србију дошли са већ готовим закључцима да су избори нерегуларни. Њих истина није занимала, они су још пре пута написали домаћи задатак и за то били награђени.

Али, корупција у ЕП проблем је ЕП којег једна група компромитује и диктира му политику и тон докумената. Проблем Србије су њени држављани који је дискредитују. Каква вуцибатина треба да будеш да би плаћао рушење своје земље?!

Узгред, занимљва је чињеница да је резолуција стављена на дневни ред и експресно изгласана пре коначног извештаја ОЕБС. Вероватно зато што у прелиминарном извештају ОЕБС нема суштинских примедби на изборе, па се очекује (страхује?) да ће и коначна верзија бити таква….

Грађани таоци јалове амбиције

Како год било, ова резолуција је једна од стотину за коју парламентарци у Бриселу дижу руке, и која је одмах смештена у фиоци архива са налепницом „бескорисно“. Цела Резолуција написана је у Београду, писали су је српски опозиционари! Јер, ко би у Европском парламенту – а да није малоуман – осудио „прекомерну употребу силе у Београду“, кад у Паризу, Берлину, Хагу… полиција само још стрељачке водове није супротставила демонстрантима?

И ко би, осим Драгана Ђиласа, Маринике Тепић, Микија Алексића, Радомира Лазовића, у Резолуцију ставио одредбу да се Србији укину средства из приступних фондова ако не усвоји изборне препоруке, и тако све грађане Србије истурио као таоце своје јалове амбиције и жртве политичке неспособности? Па они и нису скривали радост због ове претње Србији, наводи Курир.

Као што нису скривали аплаузе захтеву да се у Србији спроведе међународна истрага о изборима! Има ли икога у Србији ко ће рећи да би Ђилас, Мариника, Мики, Лазовић и остали са листе која је изгубила изборе 17. децембра… одбили да, кад би се Србија некако окупирала, буду колаборантска влада? Као што је код нас био Недић, у Француској Петен, у Норвешкој Квислинг…Или би, све ударајући се ногицама у дупе, дотрчали у команду града, да се јаве на дужност, а после издали саопштење да је „најзад у Србији победила демократија“, јер су они дошли на власт?

Онај ко мисли да је ово поређење претерано, нека има на уму да је такав захтев – међународна истрага у сувереној Србији – последњи пут испоставила Аустроугарска 1914. године! Неће проћи! Ни Ђилас на изборима, ни међународна истрага! Ово није парола, већ обична констатација да ни једно ни друго неће народ, пише Курир.

Vučević o sramnoj rezoluciji EP: Predstavnici opozicije govorili sve najgore o sopstvenoj državi

Преузмите андроид апликацију.