А резултати притом неће бити тачни.
Да ли се и ви плашите цифре на ваги? Сигурно је да нисте једини. Ипак, она некад зна да слаже, поготово ако се мерите у погрешно време.
У организму се дешавају разни процеси који варирају током дана, па се често дешава да када станемо на вагу добијемо цифру од које хоћемо да паднемо у несвет, а она је заправо – нетачна.
Ево пет најгорих тренутака за мерење:
1. Одмах после обилног оброка
Ваша тежина може да порасте због уноса хране и пића које сте управо конзумирали. Али то не представља вашу стварну тежину.
2. После дана са високим садржајем соли
Познато је да со задржава воду, те ако сте имали обилније слане оброке, сигурно се и нека вода задржала у телу. Због тога ће се број на скали привремено повец́ава. Зато не упадните у ову замку.
3. После тренинга
Вежбање може изазвати привремену упалу и задржавање воде у мишићима, што доводи до већег броја на скали. У питању је природан део процеса.
4. У току менструалног циклуса
Хормонске промене могу довести до задржавања воде и надимања, што ће свакако утицати на број који вага показује. Неким женама килажа непосредно пре добијања може да скочи чак и до пет килограма у плусу. И ово је природно и нормално, зато не очајавајте.
5. Касно у ноћ
Током дана килажа варира због уноса течности и хране. А пошто сте цео дан јели и пили, ако се измерите током ноћи добићете неки погрешан број. За најреалније стање мерите се ујутру.
Како да пратите напредак и своју килажу?
Можда сте овај савет већ чуили, али најмеродавније је огледало. Када станете голи испред и погледате своје тело биће вам јасно каква је ситуација, бројка вам ништа не значи.
Такође, можете користити фотографије. Оне ће вам помоћи да видите напредак уколико сте одлучили да кренете са трансформацијом животног стила.
Ако желите да користите тежину као меру напретка, најбоље је да се измерите одмах ујутру, након одласка у тоалет, а пре јела и обавезне јутарње чаше воде.
Најважнији параметар је како се ви осећате!
Преузмите андроид апликацију.