Први утисак је изузетно битан. Зато се потрудите да он буде што бољи.
Наш карактер, наше предности и мане, као и наш рад, су нешто што ће људи времено спознати. Али како бисмо уопште имали могућност да нас неко боље упозна, онај први утисак често зна да буде и пресудан да ли ћемо добити шансу за боље упознавање али исто тако и добијање можда неког посла.
Како бисмо оставили што бољи први утисак приликом упознавања, али и на пример разговора за посао, требало би да се држимо неких смерница.
Стисак руке
Најчешћи начин упознавања, јесте пружањем руке. Водите рачуна да стисак не буде превише груб, како не би повредили саговорника, али исто тако водите рачуна да не буде и превише слаб. Превише слаб стисак руке, не оставља добар утисак, тумачи се као одраз ниског самопоуздања, али исто тако и неповерења.
Осмех је добар, али мало сачекајте са њим
Осмех говори да смо пријатељски настројени према људима, али како стручњаци саветују приликом упознавања треба сачекати неколико тренутака, па тек се онда осмехнути.
Како се саветује избегавање осмехивања у првом тренутку када се упознајемо са неким оставиће бољи утисак, јер претерана срдачност може деловати извештачено.
Отклоните нервозу
Тапкање ногама, лупкање или укрштање прстију, додитивање свог лица, све су то начини који остављају утисак нестрпљивости, што свакако није добро за први утисак. Свесно се решите ових знакова нервозе и учините да ваш први утисак буде добар.
Не фокусирајте саговорника
Гледање саговорника у очи је свакако пожељно. Само водите рачуна када први пут разговарате са неким да не пиљите у њега. Предуго гледање у саговорника може оставити превише агресиван утисак.
Исправите се
За добар први утисак, можда и најзначајнији савет јесте везан за држање тела. Исправите се, јер ћете тако деловати самопоузданије, али исто тако оставиће и утисак поверења.
Будите заинтересовани за разговор
Превелико „блебетање“ и упадање у реченице су на листи „не, никако“, када су међуљудски односи генерално у питању, али су „забрањени“ када први пут ступамо у комуникацију са неким.
Савет је да саговорника треба пажљиво слушати док прича и у складу са темом поставити питања, како би разговор ишао добрим током.
Преузмите андроид апликацију.