„Орлови“ приземљени у Риги, болан пораз Србије од Летоније

Кошаркашка репрезентација Србије поражена је у Риги од селекције Летоније са 66:59 у мечу квалификација за Светско првенство 2023. године.

Две селекције одиграле су потпуно другачији меч од оног у Београду, а овога пута победу односе Летонци.

У првом сусрету све је пљуштало од поена на обе стране, док се у Летонији играла знатно тврђа и неефикаснија кошарка.

Летонија је боље и енергичније ушла у меч, што се одразило и на резултат.

Србија је након пет минута кошарке постигла само три поена, са друге стране Летонија је убацила седам, али су домаћини промашили велики број отворених тројки.

Србија је успела да поправи селекцију шута у нападу, дође до неких релативно лакших поена и стигне до минималног вођства.

Изузетно тврдо играло се у првих 20 минута меча, али како је време пролазило, тако су изабраници Светислава Пешића долазили до препознатљивије игре у оба правца.

Одличну ролу, Аврамовић је крунисао поенима у последњим моментима првог полувремена, чиме је Србија на паузу отишла са тада максималних шест поена предности.

Србија је почетком треће деонице имала контролу меча у рукама, водила са девет поена разлике и имала контру и прилику да стекне двоцифрену предност.

Контра није искоришћена, а то је из неког разлога у великој мери убило моментум, вратило Летонију у живот и потпуно пресекло Србију.

Уследила је серија Летонаца у износу од 12:1, Куруц је погодио три тројке и Летонија је повратила предност.

Србија је убацила само седам поена у целој трећој четвртини, од чега само један кош из игре, што је Летонија искористила да са девет поена заостатка, стигне до осам поена предности.

Муке у нападу наставиле су се и у последњој деоници, што је Летонија користила да на момента стекне 17 поена предности.

На крају, домаћин је уписао победу од седам поена разлике.

Најефикаснији у редовима Србије били су Аврамовић са 16 и Маринковић са 12 поена.

Летонију су до победе водили Куруц са 13 и Чаварс и Гразулис са 10 поена.

Србију до краја првог дела квалификација очекује меч са Белгијом, који је на програму 3. јула.

„Орлови“ након пет одиграних мечева имају учинак од три победе и два пораза и други су на табели Групе А.

Летонија је прва са четири победе и једним поразом.

Dimitrijević: Zaslužili smo zlato u Oranu