„Орлови“ испустили два гола предности, Португал славио на старту ЕП

Футсалери Србије поражени су на старту Европског првенства од Португала резултатом 4:2, након што су пре тога испустили два гола предности.

„Орлови“ су имали старт из снова. Већ у другом минуту оборен је Ракић. Судије су показале на пенал, који је реализовао капитен Марко Пршић.

Само четири минута касније на семафору је стајало 2:0 за Србију. Стојчевском је голман Соуза одбраниоударац, али је све то испратио Пршић и постигао свој други гол на мечу.

Онда је уследио нешто слабији период у игри Србије, а противници су заиграли много боље.

Прво је у 11. минуту Паулета смањио на 2:1, а меч је у потпуни егал сјајним голом вратио Варела. Резултатом 2:2 се отишло на полувреме.

У наставку меча са много већом жељом су играли Португалци. Констатно су нападали. Деловало је да је само питање тренутка када ће потпуно преокренути меч. И то се догодило у 26. минуту када је Жезус реализовао сјајно акцију.

Само 40 минута касније све је било решено. Пако користи грешку одбране „Орлова“ и тиме практично ставља тачку на победу. До краја меча Португалци нису имали проблема да сачувају два гола предности.

Треба рећи да је Србија у овом мечу била хендикепирана, јер је неколико играча изостало због проблема са коронавирусом. На мегдан Португалу изашло је само девет репрезентативаца.

Србија ће наредни меч у групи одиграти у недељу 23. јануара против Украјине. У наредну фазу пролазе две првопласиране репрезантације. У групи је још и домаћин турнира репрезентација Холандије.