„Орлићима“ корнери пресудили, пропао пласман у полуфинале и на СП

Млада репрезентација Србије (играчи до 19 година) поражени су од селекције Аустрије са 3:2 у последњем мечу Групе Б на Европском првенству у Словачкој.

Није успела Србија да дође до победе, а ни до нерешеног резутлата против селекције Аустрије у последњем мечу групне фазе на ЕП.

Поред пласмана у полуфинале такмичења, Србија је поразом од Аустрије завршила на последњем месту, чиме је остала и без пласмана у доигравање за Светско првенство.

Сва три гола, „орлићи“ су примили након прекида, конкретно након корнера, који су били кобни и који су у великој мери утицали на резултат.

Након првих 45 минута меча, Аустрија је задовољнија отишла на паузу за полувреме.

Србија је била бољи ривал, више пута претила по гол ривала, али није успела да оде на паузу са предношћу.

Противник је први стигао до гола, пошто је погодио гол након прекида.

Демир је у 25. минуту центрирао и у петерцу пронашао Куерфелда, који главом постиже погодак.

Од тог момента, Србија је заиграла још конкретније и офанзивније, што је резултовало променом резултата.

Играо се други минут надокнаде, када је Кнежевић пробио по десној страни, упутио оштру лопту у петерац, а тамо је прво качи Ајдар, а у мрежу прослежује Лазетић.

Имала је Србија шанса да већ у следећем нападу направи преокрет, али је шут спољним делом стопала Ајдара, врховима прстију одбранио голман Аустрије.

Друго полувреме донело је прегршт голова, нажалост, више у мрежи Лукића.

у 56. минуту, Куерфилд се поново најбоље снашао у петерцу Србије и овога пута ногом проследио лопту у мрежу.

Десет минута касније, Аустрија стиче два гола предности, поново након корнера.

Сада већ по правилу Демир шаље оштру лопту, а овога пута се најбоље сналази други штопер, Валнер, који доноси великих 3:1 за Аустрију.

Заиграла је Србија од тог момента на све или ништа, али је недостајало квалитета, среће и концентрације у самој завршници, како би се избегао пораз.

У 88. минуту, након центаршута са десне стране, Гордић некако прослеђује лопту до Раткова, који постиже погодак и даје Србији наду.

Ипак, до краја меча се резултат није мењао.