Орлићи ремијем започели Европско првенство

Фудбалери репрезентације Србије до 17 година ремијем против Белгије резултатом 1:1 (0:1) започели су наступ на Европском првенству у Израелу.

Изабраници селектора Радована Кривокапића до вредног бода на старту шампионата дошли су великом борбеношћу и упорношћу након што су у већем делу сусрета били у заостатку, али су га надокнадили голом из пенала у 88. минуту.

Белгијанци су имали предност још од 17. минута када је Станис Идумбо-Музамбо постигао гол на асистенцију Енока Агјеија.

Међутим, Србија није посустала, већ су „орлићи“ били доста енергичнији у наставку, а и у телевизијском преносу се могло чути како су једни друге бодрили.

Белгија можда јесте имала већи посед и иницијативу, али је Србија меч завршила са бољим односом шутева ка голу – 18:12.

Како је меч одмицао, Србија је преузимала иницијативу и у последњих 20-25 минута бивала све опаснија, али без правих шанси.

Све до 88. минута када је виђена права опсада гола Белгијанаца, а Вермелен је направио прекршај у казненом простору.

Исладски судија Јонасон није имао дилему, показао је на „белу тачку“, а са 11 метара је веома сигуран био офанзивни везиста Војводине Јован Милошевић.

Србија ће следећи меч у групи Ц играти у петак против Турске, а у понедељак ће ривал бити селекција Шпаније.