„Орлићи“ ремијем са Фарским острвима завршили квалификације за ЕП

Србија није успела да се квалификује на Европско првенство у Грузији и Румуније 2023. године у категорији играча до 21 године. „Орлићи“ су учешће у групи Х завршили на трећем месту, у последњем мечу на гостовању на Фарским Острвима одиграли су нерешено 1:1.

Домаћин је повео у 54. минуту поготком Нилсена, а Србија је изједначење донео Стефан Митровић . Нападач нишког Радничког шансу је добио у 72. минуту, пет минута касније искористио је асистенцију Белића и поставио коначних 1:1.

Србија ни у првом мечу у Новом Саду одиграном у новембру прошле године није успела да против Фарана освоји цео плен, меч је завршен без голова и то је „Орлиће“ удаљило од борбе макар за друго место које води у бараж.

Пре тог ремија са Фарским Острвима, фудбалери Србије на почетку квалификација су на свом терену изгубили бодове од Украјине (0:1), главног конкурента у борби за другу позицију као и против фаворита Француза (0:3). Након још једног неуспеха од Украјинаца (2:1), шансе младе репрезентације да се пласирају у завршницу ЕП биле су сведене на теорију.

Србија је играла у саставу: Гордић, Роган, Каменовић, Дрезгић, Даничић, Белић, Ивезић, Павловић (Ћирковић), Пантовић, Илић (Митровић), Терзић (Ајдиновић).